sobota, 26 sierpnia 2017

ETYMOLOGIA NAZWY BLOGA I JAK POWSTAWAŁO LOGO

Większość spraw, które robimy w życiu, służy naszemu rozwojowi.
Dopóki jednak nie poznamy siebie, trudno mówić o realizacji jakichkolwiek celów.
Bez przemyślanych zasad postępowania, dostosowanych do naszych wewnętrznych odczuć i pragnień, a przede wszystkim bez określenia podstawowych celów, nasze życie byłoby jak dryfowanie po morzu na tratwie.
Jeśli jakimś cudem nie utoniemy, to jest szansa, że w końcu gdzieś dopłyniemy - tylko czy będziemy zadowoleni wtedy z życia?
Nikt lepiej nas nie nauczy dążenia do celu, jak zwierzęta.
Godzinami mogę patrzeć na ich spryt, przebiegłość, cierpliwość w drodze do zdobycia np. pokarmu.
Wytrwałość w działaniu niedźwiedzia, czy wilka, przejawia się również w ich możliwościach wędrownych, przekraczających ponad 20 km dziennie - ja też lubię pokonywać dłuższe dystanse pieszo.
Niedźwiedź to dla mnie symbol siły i niezależności, a zarazem zimowego wyciszenia. Nawet moje imię pochodzi, z języka celtyckiego, od słowa niedźwiedź (art/arth; ur - młody). 
Wilka natomiast cenię za cierpliwość, wierność zasadom, sprawną współpracę w grupie, inteligencję.
Każdy z nich budzi respekt, choć jednocześnie fascynuje.
Wiele cech tych zwierząt odnalazłem w sobie, lub stanowią dla mnie drogowskaz w życiu, dlatego użyłem ich w logo mojego bloga (symbolu).
Aby zobrazować nazwę bloga, narysowałem profil niedźwiedzia i wilka, jeden na drugim.

Foto: Pierwsze kroki w tworzeniu symbolu (sygnetu)

Taki zabieg miał za zadanie stworzyć wrażenie, że moja osobowość jest połączeniem (przenikaniem się) cech obydwu z nich.

Dwa zdania dodane w dniu 20 czerwca 2018 r.:
Pierwotnie wymyśliłem nazwę angielską "BEAR WOLF", i nawet ją zastosowałem do bloga, jednak ostatecznie zdecydowałem się na mniej oklepaną nazwę: "HIDDEN BEAR" czyli "ukryty niedźwiedź".
Pomysł na taką nazwę (patrząc na sygnet) wydaje się być oczywisty. 

Foto: Dopracowany sygnet, przerzucony skanem na komputer

Wizerunek drapieżnych zwierząt umieszczany na różnych gadżetach, czy nawet używany przez wielu ludzi jako tatuaż na ciele, to próba socjotechnicznego wpływu na otoczenie, przez kreowanie się na groźnego osobnika. W moim przypadku tak nie jest.
Ten symbol daje mi po prostu pozytywny impuls na każdy dzień, by nigdy się nie poddawać.
Pokazuje także moją bliskość emocjonalną z przyrodą, na której ochronę mam zamiar zwrócić uwagę wszystkich odwiedzających blog - niedźwiedź i wilk to gatunki prawnie chronione.


Foto: Ostateczny projekt logo (z uwzględnieniem zmiany nazwy w dn. 20.06.2018 r.)

Postscriptum.

Inspiracją do stworzenia sygnetu była też fotografia, na którą przypadkiem natrafiłem w Internecie. Umieściłem ją poniżej.
Własnoręcznie narysowany symbol bloga "od zera" (nie odrysowany od zdjęcia), niweluje, przy okazji, wszelkie  spekulacje i  podejrzenia o naruszenie czyichś praw autorskich. 


Foto: Sygnet na tle obróconego zdjęcia (w oryginale zwierzęta patrzą w lewo) - Link do oryginalnej wersji fotografii